De ce au mers cei de la ISU noaptea pentru a-i lua pe cei bolnavi de Covid?
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/05/smurd.png)
Pentru că este absolut de bun-simț ca o publicație să ceară un punct de vedere tuturor părților implicate, am luat legătura și cu reprezentanții ISU Neamț pentru a lămuri situația de azi noapte (click aici pentru articolul inițial):
Apelul a fost făcut în jurul orei 20.00 de către DSP. Bineînțeles, acest transport, până s-a pus în mișcare durează deoarece personalul care participă la misiuni trebuie echipat corespunzător. Destinația autospecialei este următoarea: pot fi transportate 4 persoane în stare gravă sau 7 persoane fără alte complicații. Transportul se realizează cu această autospecială pentru că există două compartimente: este cabina șoferului și cabina specială pentru transportul persoanelor, deci aceasta este procedura, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamț, slt. Irina Popa.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)