Accident rutier la Izvorul Muntelui, soldat cu victime
Potrivit unei informări remise de Serviciul de Ambulanță Județean Neamț, marți, 5 mai, a fost înregistrat un caz deosebit.
Este vorba despre un accident rutier produs la Izvorul Muntelui, soldat cu două victime.
5.05.2020, ora 06:18, Izvorul Muntelui, accident rutier cu 2 victime:
- victimă sex masculin, 21 ani, diagnostic: traumatism coloană cervicală şi toracală prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Orăşenesc Bicaz; din CPU a fost transportată la CPU a Sp. Municipal Roman;
- victimă sex masculin, 48 ani, diagnostic: traumatism hemitorace stâng prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Orăşenesc Bicaz.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)