Veste excelentă. Nemțeanul internat de 6 săptămâni la Iași a ajuns acasă!
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/04/covid-19-pacient-neamt-1024x512-1.png)
În această seară am primit o veste excelentă de la Andrei S., un pacient din Neamț care a stat timp de 6 săptămâni internat la Iași, fiind diagnosticat COVID-19 pozitiv, dar asimptomatic.
Întrucât protocolul de externare cere ca două teste consecutive să fie negative, perioada sa de internare a fost neobișnuit de lungă din cauza faptului că testele au continuat să fie pozitive, în ciuda tratamentului administrat timp de 2 săptămâni.
Ieri a primit primul test negativ și astăzi a venit și al doilea test, tot negativ. Andrei ne-a comunicat faptul că a ajuns acasă, la familie, singurul lucru pe care și l-a dorit în toată această perioadă.
Multă sănătate!
Puteți urmări un interviu cu acesta aici (click).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)