(FOTO) Acțiune de monitorizare și control pe raza lacului Bâtca Doamnei și albia râului Bistrița
Recent, o echipă ANCBP, însoțită de echipajele IPJ Neamț și IJJ Neamț, a desfășurat o acțiune de monitorizare și control pe raza lacului Batcă Doamnei și albia râului Bistrița.
În urma acestei acțiuni s-a constatat că, atât legea pescuitului sportiv, cât și ordonanța militară aflată în vigoare sunt pentru mulți „vorbe în vânt”.
„S-au luat măsurile legale, făptuitorii fiind sancționați conform legii! Mulțumim atât conducerii IPJ Neamț , respectiv IJJ Neamț, cât și echipelor operative pentru sprijinul acordat!”, a transmis ANCBP, filiala Piatra-Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)