Colegiul Medicilor Neamț donează 30.000 lei pentru materiale de protecție
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/05/medicina-general.jpg)
Colegiul Medicilor Neamț donează 30.000 lei pentru materiale de protecție necesare personalului medical din Neamț. Donația este realizată din fonduri proprii și va merge către Spitalul de Urgență Piatra-Neamț (20.000 lei) și Spitalul Roman (10.000 lei).
Colegiul medicilor Neamț roagă instituțiile și firmele din Neamț care încă nu s-au implicat să o facă și să fie alături de cadrele medicale din județ.
Este o perioadă grea pentru toată lumea și trebuie să fim uniți pentru a învinge pandemia.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)