[AUDIO] Interviu cu un pacient pozitiv COVID-19 din Neamț, internat la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/04/covid-19-pacient-neamt-1024x512.png)
Publicația ziarpiatraneamt.ro a reușit să obțină un interviu de la Andrei Scrab, organizatorul Campionatului de dans sportiv de la Piatra-Neamț. Acesta este un pacient declarat pozitiv COVID-19 și este internat în spital la Iași.
Deși se simte bine și este asimptomatic, testele au arătat că este pozitiv, fiind nevoie în continuare să fie izolat. Acesta ne-a povestit cum a ajuns să fie testat și internat în spital. Așteaptă cu nerăbdare, ca și ceilalți pacienți să ajungă acasă. Opinia despre cadrele medicale este: „Sunt niște eroi!”.
Îi dorim recuperare grabnică și vă invităm să îl ascultați în interviul de mai jos.
(I.R.)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Poti sa spui cu siguranta ca nu a fost un factor de raspandire concursul de dans?
Cum de primele cazuri aparute au acelasi vector comun?
Starea asimtomatica este si cea mai periculoasa in conditiile actuale de testare.