O femeie cu coronavirus a murit la spitalul din Piatra-Neamț după un AVC
Informare de presă 1 aprilie 2020, ora 2:58pm
Deces 86
Femeie, 45 de ani, din Târgu Neamț, județul Neamț. S-a prezentat în data de 30.03.2020 la CPU Târgu Neamț unde s-a pus diagnosticul de AVC cu hemiplegie stânga.
Pacienta a fost transferata la SJ UPU Piatra Neamț unde a decedat în data de 30.03.2020 ora 14:45. Deoarece pacienta a avut contact cu persoane venite din Italia, a fost recoltat exudat în data de 30.03.2020 al cărui rezultat a fost pozitiv COVID-19 în data de 31.03.2020.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
A murit din cauza covid19 cauzală principală?sau băgăm tot ce moare la covid19,cum se practică în Spania și Italia unde nu se mai moare decât de corona virus 😂
Toți car indiferent de boala au murit de covid-19.
Care mor*
Cauza unei morti se da in urma unei autopsii,dar in aceste conditii ,nu cre ca ar mai fi necesara.Sper ca lumea sa inteleaga,si sa aprecieze munca cadrelor medicale