COVID-19: Al patrulea deces în România, în această dimineață
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/01/doliu-465x390.jpg)
Informare de presă 23 martie 2020, ora 11:56am
În această dimineață a fost înregistrat al patrulea deces al unei persoane confirmată pozitiv la COVID 19.
Este vorba despre o femeie în vârstă de 72 ani, internată în data de 21 martie 2020 in Spitalul județean Suceava, cu afecțiuni asociate cronice (diabet, boli cardiovasculare) , fără context epidemiologic ( nu are istoric de călătorie, nu a venit în contact cu o persoană confirmată pozitiv).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)