Program nou de funcționare a Pieței Centrale/ Accesul publicului în interior restricționat la 30 de persoane simultan
Pentru a reduce cât mai mult riscul infectării cu noul coronavirus COVID-19, Urban SA stabilește un nou program de funcționare a Pieței Agroalimentare Centrale, respectiv între orele 8 – 17 și introduce o restricție, în interior, pentru publicul cumpărător la 30 de persoane simultan.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/03/piata-centrala.jpg)
Tot pentru a mări siguranța cumpărătorilor și a comercianților, vor fi îndesite măsurile de dezinfecție a căilor de acces. Celelalte piețe de cartier vor avea, de asemenea, programul de funcționare 8 – 17. Vă mulțumim pentru înțelegere! , se precizează într-o informare a Primăriei Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)