Incendiu în cartierul 1 Mai
În această seară pompierii au intervenit cu mai multe forțe la un incendiu produs în zona 1 Mai pe strada Prof. Iulian Antonescu.
Potrivit ISU Neamț, la această oră incendiul este lichidat. Au ars un autoturism amplasat pe o autoplatformă și părți componente ale acesteia. S-au deteriorat pereții halei lângă care era parcată autoplatforma și copertina de deasupra, ambele metalice.