Creșterea Euro nu mai este din cauza guvernării sau ai fost manipulat?
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/03/euro-1605659_1920-1024x735.jpg)
Până acum 4 luni de zile când a fost scos PSD-ul de la guvernare, zeci de surse de informare îți spuneau aproape zilnic cum crește euro din cauza guvernului m**e PSD.
Iată că Euro a sărit pragul psihologic și istoric de 4,8 lei, crescând mai mult ca niciodată. Cum oare acum nu mai e de vină guvernul? Unde au dispărut oare toate sursele de informare care îți spuneau că fiecare ban cu care crește valuta e din cauza politicilor economice guvernamentale sau din cauza împrumuturilor făcute de ciuma de la guvernare?
Nu ți se pare ciudat că ani de zile a fost de vină guvernarea pentru creșterea Euro și de 4 luni de zile nu mai este vina guvernării?
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)