Accident MORTAL în Neamț! Un bărbat s-a aruncat în fața mașinii
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/02/moorrrtt-1024x512.png)
Un accident mortal a avut loc astăzi, în jurul orei 9:00, pe DN 15 C, în județul Neamț.
Potrivit informațiilor transmise de către purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, iată cum s-a petrecut tragedia:
Din primele cercetări efectuate de polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Tîrgu-Neamț a reieșit faptul că, în timp ce un bărbat de 34 de ani, din Răucești, conducea o autoutilitară pe DN 15 C, din direcția Tîrgu-Neamț – Piatra Neamț, în localitatea Sacalușești, un bărbat de 55 de ani, din Agapia, s-ar fi aruncat în fața vehiculului, fiind accidentat mortal.
Corpul neînsuflețit a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamț, în vederea efectuării necropsiei. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă. (moarte suspectă).
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)