Piatra-Neamț: O oală uitată pe aragaz a mobilizat pompierii. Proprietara, transportată la UPU
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/02/pmoerii-png.png)
Prin apel la 112 pompierii au fost înștiințați despre un posibil incendiu la un apartament (fum pe geam la bucatarie) în municipiul Piatra Neamț.
Pompierii de la Detașamentul Piatra Neamț s-au deplasat la locul solicitării cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD. Pompierii au constatat că incendiul se manifesta la nivelul unei mașini pentru gătit, unde ardea un vas cu mancare. A fost îndepărtată oala de pe aragaz și s-a făcut aerisirea încăperii.
Proprietara, în vârstă de aproximativ 58 de ani, intoxicată cu fum, a fost asistată de către paramedici după care a fost transportata la UPU Piatra Neamț, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)