Ceasul rău: A căzut în beci
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/02/beci-png.png)
Un echipaj al ambulanței a intervenit în data de 14 februarie, în jurul orei 20.36, pentru a acorda primul ajutor unui bărbat în vârstă de 77 ani din Simionești, după ce acesta a căzut în beci.
Conform informațiilor transmise de către Serviciul de Ambulanță Județean Neamt, pacientul a suferit un traumatism de coloană lombară precum și fracturi costale, fiind preluat de un echipaj cu asistent medical și predat Compartimentului de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Roman.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)