Bărbat transportat de urgență la UPU Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/02/monoxin-png.png)
În data de 15 februarie, în jurul orei 07.30, un echipaj medical a fost solicitat pentru a acorda primul ajutor unui bărbat în vârstă de 27 ani din satul Stejaru, comuna Farcașa.
Conform informațiilor transmise de către Serviciul de Ambulanță Județean Neamț, pacientul a suferit o intoxicație cu monoxid de carbon, fiind preluat de un echipaj cu asistent medical, predat unui echipaj cu medic și transportat ulterior la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)