Peisaj de primăvară la Piatra-Neamț
Am primit de la un cititor o poză cu un ”frumos” peisaj de primăvară din zona turistică a restaurantului Cercul Gospodinelor din Piatra-Neamț.
Astfel de ”peisaje” sunt în multe din pădurile Neamțului, dar cine să se ocupe de ceea ce se întâmplă în asemenea locuri? Nu reușesc instituțiile să-i prindă pe cei care fură pădurea cu totul. Ce pretenții să avem în depistarea sau sancționarea celor responsabili cu aruncatul gunoaielor?
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Trucaje…
Au inflorit gunoaiele.