Nu a acordat prioritate
În ziua de 30 iulie, pe str. Orhei, din Piatra Neamţ, s-a produs un accident rutier din care a rezultat rănirea usoară a două persoane. În timp ce C. Constantin, de 56 de ani, din Piatra Neamţ, conducea un autoturism, pe str. Orhei, la iesirea dintr-o spălătorie auto, nu a acordat prioritate de trecere unui autoturism condus de D. Vasile, de 45 de ani, din Piatra Neamţ si a intrat în coliziune cu acesta. Din accident a rezultat rănirea usoară a lui D. Vasile si a unui pasager din acelasi autoturism A. Vasile, de 35 de ani, din Piatra Neamţ. Cercetările sunt continuate de Biroul Rutier Piatra Neamţ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)