Autotren derapat în Neamț. Două sensuri de mers au fost blocate pe DN 15C
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/02/derapaj-1-1024x512.png)
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române a informat la ora 17.00 că circulația rutieră pe DN 15C Târgu Neamț – Fălticeni a fost întreruptă pe ambele sensuri pe raza localității Răucești (sat Oglinzi), în județul Neamț, după ce un autotren a derapat și a rămas de-a curmezișul pe carosabil (pe acest drum se semnalează porțiuni acoperite cu polei). Valorile de trafic sunt scăzute.
Potrivit IPJ Neamț, traficul a fost deblocat în jurul orei 18:30. Se circulă pe ambele sensuri de mers.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)