Deputatul Andrușcă: „Pentru sănătatea democrației românești, PNL trebuie să plece acasă cât mai repede cu puțință”
La această oră, Parlamentul dezbate și votează moțiunea de cenzură inițiată de PSD și UDMR.
![](https://www.ziartarguneamt.ro/wp-content/uploads/2020/02/motiune-de-cenzura.-decizie-finala-1024x576.jpg)
„Moțiunea de cenzură va trece. Nu este niciun dubiu. PSD este pregătit să dea jos Guvernul Orban, care este, fără îndoială, cel mai slab, neprofesionist, periculos și anti-democratic Cabinet din istoria României.
S-a văzut că în ședința din ziua de dinaintea moțiunii PNL a adoptat un număr record de Ordonanțe de Urgență, 25, ceea ce PSD nu a făcut niciodată în istoria lui. Deci, este clar că pentru sănătatea democrației românești PNL trebuie să plece acasă cât mai repede cu puțință.
PSD este pregătit să-și asume guvernarea și să repare, de urgență, tot răul făcut de liberali în 3 luni de zile. Iar acest rău este atât de însemnat, încât el pune în pericol toată munca noastră de 3 ani de zile„, a declarat pentru ZiarTarguNeamt.ro Dănuț Andrușcă, deputat de Neamț din partea PSD și fost ministru al Economiei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)