Fetiță în stare de semiconștiență, transportată la spital. Alți 4 copii acuză o stare de rău
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/02/fetita.png)
La Școala din Petru Vodă, Poiana Teiului sunt 5 copii care acuză o stare de rău, posibil intoxicați cu monoxid de carbon de la o centrală termică.
La locul solicitarii s-au deplasat pompierii de Garda 2 de Intervenție Poiana Teiului cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și prim ajutor calificat și două ambulanțe SMURD, precum și două ambulanțe de la SAJ. O fetiță, de aproximativ 12 ani, semiconștientă, a fost preluată de un echipaj de la SAJ și transportată la Spitalul din Târgu Neamț. Ceilalți 4 copii au primit asistență medicală la locul evenimentului și sunt transportați la spital, pentru investigații, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)