Nervi de „iarnă” pe Fermelor. Din seria: „Dorel și-a uitat patentul în canal”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/01/fermelor-1024x513.png)
Nu s-a terminat bine cu craterul care trebuia ocolit de șoferi pe strada Fermelor că a apărut altul.
Un cititor nemulțumit de situație, șofer și el, ne-a trimis imaginea de mai sus cu următorul mesaj: „Nu trece anul să nu vedem o groapă nouă pe variantă, pe Str. Fermelor, fostul SUT. Atașat poza. Asta e din seria: Dorel și-a uitat patentul în canal.”.
Până vom avea o stradă funcțională în zonă, fără denivelări, canale neridicate la cotă, cratere tip „șantier”… rămânem cu nervii, semnalizarea de ocolire și, de ce nu, niște facturi de la reparațiile auto.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Gurile de canal de pe bulevardul Traian strica masinile ca nu au facut nimic de pe vremea lui Rotaru, Penalti nici atat iar Chitic deloc