Incendiu cu victimă în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/12/pomp-png-1024x576-768x432-1.png)
Pompierii de la Detașamentul Piatra-Neamț, cu două autospeciale de stingere, au intervenit în această seară pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință în localitatea Dobreni. Incendiul se manifesta în interiorul unei camere.
„Proprietarul, în vârstă de aproximativ 55 de ani, a suferit ușoare intoxicații cu monoxid de carbon și prezenta arsuri de gradul I și II la nivelul unui picior. La locul intervenției a fost solicitat un echipaj de la SAJ.
Incendiul a fost lichidat de către pompieri. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind acțiunea intenționată. Au ars bunurile materiale din cameră (obiecte de mobilier, articole vestimentare, televizor, etc).”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)