Ușă deblocată de pompieri în Piatra-Neamț. O femeie a ajuns la spital [IMAGINE]
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/01/isu-png.png)
Două echipaje de pompieri de la Detașamentul Piatra-Neamț cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD au intervenit pentru deblocarea unei uși a unui apartament situat la etajul 4 al unui bloc de locuințe, din municipiul Piatra Neamț.
Pompierii au intrat în locuință cu ajutorul echipamentelor speciale pentru descarcerare și au găsit o femeie în vârstă de aproximativ 81 de ani. Paramedicii au acordat îngrijiri medicale persoanei, care a fost transportată la spital, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)