În acest moment: Ședință pe tema graniței Neamț – Harghita
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/01/robert-png.png)
În acest moment se desfășoară la Prefectură o ședință în care se discută abordarea conflictului juridic pe tema graniței Neamț – Harghita, în zona Lacului Roșu.
La întalnire participă prefectul, personal de la Consiliul Județean Neamț, reprezentanți UAT de graniță din Neamț.
Nu vă putem furniza detalii deoarece reprezentantului ziarpiatraneamț.ro nu i s-a permis să asiste la discuții. Prefectura a decis că e o ședință fără presă …probabil subiectul nu e de interes public… sau o fi?
Vom încerca să obținem informații la finalul ședinței și vom reveni asupra subiectului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ce sa Faci Dom George urmează Linia. Partidului și Nu Agreează. Persoane , Publicații cu SOCIALE. Ori a găsit OCAZIA Prilejului sa arate Kity sau cum spunea BASTUS , pus de GERULA ,,, IN ….mea ,Am muscat …,,E mai SIMPLU sa fii pus în fața FAPTULUI Împlinit .
De ce să nu aibă presa drept de participare! ? să nu afle opinia adevărul! ? dece!? , sânt interese meschine și ascunse de ochii lumii! ? , oricum adevărurile ies la iveală mereu .