NEAMȚ: Măcar a murit în propria casă…
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/12/Ce-trebuie-sa-faci-pentru-o-persoana-care-a-murit-fara-lumanare-1024x682-1.jpg)
În jurul orei 19.35, un echipaj de pompieri de la Detașamentul Roman, cu o autospecială pentru intervenție, a fost solicitat să intervină pentru deblocarea unei uși a unei locuințe din municipiul Roman.
Pompierii au intrat în locuință, pe ușă (nu era încuiată), unde au găsit o femeie în vârstă de aproximativ 90 de ani, decedată. Echipajul de la SAJ a constatat decesul. Deoarece în apartament se simțea un miros puternic de gaz, a fost anunțat Delgaz Grid, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)