Poveste de Crăciun la Școala Gimnazială Nr.1 Dochia
Spiritul Crăciunului a bucurat miercuri, 18 decembrie, sute de copii din cadrul Școlii Gimnaziale Nr.1 Dochia. Prin efortul membrilor fundației AUTONOM Piatra-Neamț, elevii au primit nenumărate daruri, ce se vor regăsi anul acesta sub bradul de Crăciun din casele lor.
De asemenea, Ajunul Crăciunului va fi mai bogat și prin cadourile oferite de Primăria și Consiliul Local Dochia, sub îndrumarea domnului primar Constantin Păduraru.
„Ținem să aducem un gând frumos de mulțumire tuturor celor menționați mai sus: „Fie ca visele pe care le făuriți în aceste zile de sărbătoare, să se împlinească și drumul străbătut pentru realizarea lor să vă aducă bucurie în inimi, pace și liniște în suflet! Sărbători fericite!”, a transmis prof. Asavinei Georgeta, directorul Școlii Gimnaziale Nr.1Dochia.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)