Anunţ public privind decizia etapei încadrare – „Modernizare drum județean DJ 207 D km 11+400 – 12+000, județul Neamț“
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/10/cladire-cjn-1-1024x576.jpg)
JUDEȚUL NEAMȚ prin CONSILIUL JUDEȚEAN NEAMȚ, titular al proiectului „Modernizare drum județean DJ 207 D km 11+400 – 12+000, județul Neamț“, anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenția pentru Protecția Mediului Neamț, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului: continuarea procedurii privind emiterea aprobării de dezvoltare, pentru proiectul „Modernizare drum județean DJ 207 D km 11+400 – 12+000, județul Neamț“, propus a fi amplasat în comuna Ion Creangă, sat Ion Creangă, jud. Neamț.
Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul autorității competente pentru protecția mediului – Agenția pentru Protecția Mediului Neamț, din Piaţa 22 Decembrie, nr. 5, telefon 0233 /215049, în zilele de luni – joi, între orele 8 – 1630, şi vineri, între orele 8 – 14, precum și la următoarea adresă de internet http://apmnt.anpm.ro.
Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)