NEAMȚ: Accident rutier – Victima, un băiețel de 11 ani
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/11/politia-png-768x375-1-2.png)
Un accident rutier soldat cu o victimă s-a produs ieri, 25 noiembrie, în Bicaz.
Conform informațiilor transmise de către Serviciul de Ambulanță Județean Neamț, victima sex masculin, 11 ani (cu politraumatism prin accident rutier) a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Orăşenesc Bicaz; din CPU a fost transferat la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Neamţ.
Știre în curs de actualizare. Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
UPDATE:
Din primele cercetări efectuate de poliţiştii rutieri din cadrul Poliţiei oraşului Bicaz a reieşit că, în timp ce o femeie de 34 de ani, conducea un autoturism pe strada Stadionului din Bicaz, din direcţia DN15 – strada 1 Decembrie, a surprins şi accidentat un minor în vârstă de 11 de ani, care s-ar fi deplasat pe partea carosabilă şi în momentul trecerii autoturismului, ar fi sărit în faţa acestuia.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea minorului din Bicaz, care a fost preluat şi transportat la spital, unde i s-a acordat asistenţă medicală de specialitate. Femeia a fost testată de poliţişti cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Poliţiştii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunii de vătămare corporală din culpă, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)