NEAMȚ: A încercat să-și pună capăt zilelor
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/11/SPANZ.jpg)
Un echipaj al ambulanței a fost solicitat pentru a interveni ieri, 17 noiembrie, în jurul orei 17.00 în Dumbrava Roșie.
Din informațiile transmise de către Servicul de Ambulanță Județean Neamț, echipajul medical ajuns la fața locului a găsit un bărbat în vârstă de 47 ani, în stare de ebrietate, care a încercat să se spânzure: pacient sex masculin, 47 ani, diagnostic: tentativă de suicid prin spânzurare, etilism acut; pacientul a refuzat transportul la spital.
Motivele care l-ar fi determinat pe bărbat să apeleze la un asemenea gest rămân pentru moment necunoscute.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)