[FOTO/VIDEO] Publiserv ecologizează albia Cuiejdiului
Publiserv a întreprins acțiuni de ecologizare pe albia Cuiejdiului din Piatra-Neamț.
Rugăm cetățenii, mai ales cei care stau în Piatra-Neamț, în partea superioara a cursului râului Cuiejdi, să nu mai depoziteze gunoaie în albie, iar dacă văd persoane care fac acest lucru să anunțe autoritățile.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Incepeti sa ecologizati albia Cuiejdiului si in amonte de puntea de la Carpati , incepand de la puntea respectiva in amonte ,este un dezastru ecologic ,ce fac Apele Romane,ce fac cei de la Agentia de Mediu, consuma aerul si banii bugetului degeaba !