Muzeul de Științe Naturale din Piatra-Neamț, 50 de ani de existență
Sub genericul „50 de ani de Științe Naturale” va avea loc la sâmbătă, 16 noiembrie, la Piatra-Neamț, un simpozion aniversar.
Evenimentul, dedicat implinirii a cincizeci de ani de existență a Muzeului de Științe Naturale din Piatra-Neamț, va reuni invitați de la muzeele de profil din țară, dar și din străinătate.
Comitetul științific și de organizare este format din Dr. Ciprian-Dorin Nicola (Director), Dr. Mihaela-Cristina Verzea (Director științific). Dr. Ionuț Grădianu (Șef Serviciu).
Evenimentul este organizat cu sprijinul Fundației Cultural-Științifice „Constantin Matasă”.
Program simpozion (click pentru detalii)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/11/Program-Simpozion-1_Page_01-724x1024.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)