PIATRA-NEAMȚ: Femeie beată, cu capul „prelins” pe șosea. Atenție cum circulați! [FOTO]
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/11/robert.jpg)
Un șofer care circula în zona Ocol (mai precis intersecția str. 1 Decembrie cu Cetatea Neamțului) a oprit acum 15 minute pentru a convinge o femeie aflată în stare avansată de ebrietate să se mute pe trotuar, explicându-i omenește că riscă să fie călcată pe cap, la propriu, de vreo mașină.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/11/zpn-mdf-1024x512.png)
Bineînțeles că intervenția nu a avut succes, întrucât femeia în discuție este extrem de recalcitrantă, iar conducătorul auto nu a reușit să o mute împotriva voinței ei. Se pare că nu este la prima abatere, conform celor spuse de către oamenii din zonă.
Așadar, atenție cum circulați în zona Ocol, mai ales că e deja întuneric!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)