ACUM: Pompierii au scos o femeie DECEDATĂ dintr-un cămin de apă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/11/masina-interventie-pompieri.jpg)
Astăzi, în jurul orei 08.20, prin apel la 112, pompierii de la Detașamentul Piatra-Neamț au fost solicitați să intervină la o misiune de salvare a unei persoane căzute într-un cămin de apă în localitatea Bodeștii de Jos din comuna Bodești.
Pompierii s-au deplasat la locul solicitării cu o autospecială complexă de intervenție și o ambulanță SMURD. Ajunși la locul indicat militarii au găsit o femeie în vârstă de aproximativ 77 de ani, cazută în apă într-un cămin de apă, aflat în curtea casei în care locuia. Militarii au scos victima și au constatat că era decedată. Apelul a fost făcut de o vecină, care a găsit victima. Organele abilitate efectuează cercetări la fața locului, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)