ACUM: Incendiu în Neamț [FOTO]
Echipajele de pompieri au fost solicitate pentru a interveni la o misiune de stingere a unui incendiu manifestat la o locuință particulară în Pângărați.
Nu sunt victime anunțate, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Pentru moment nu se cunosc alte detalii.
Știre în curs de actualizare – revenim cu un update.
UPDATE:
Misiune de stingere a unui incendiu la o locuință în satul satul Pângarați, comuna Pângărați. La această misiune au participat 1 ofițer și 18 subofițeri, cu trei autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD de la Detașamentul Piatra Neamț. Incendiul a afectat 3 locuințe.
A fost alertat și SVSU Pângărați. Deoarece voluntarii au ajuns primii la locul intervenției, aceștia au evacut persoanele aflate în interior și au scos 2 butelii. Pompierii au mai scos o butelie care prezenta pericol și putea să explodeze. Incendiul a fost lichidat. Cauza probabilă de producere a incendiului este în curs de stabilire, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Foto: ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)