Accident în Neamț, cu victimă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/10/acccccc-1024x512.png)
În această seară a avut loc un accident cu victimă în municipiul Roman.
„Din primele cercetări efectuate de polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Roman a reieșit faptul că, în timp ce un tânăr de 20 de ani, din Iași, conducea un autoturism pe bulevardul Roman Mușat, a surprins și accidentat un bărbat, de 50 de ani, din Roman, care s-ar fi angajat în traversarea străzii printr-un loc nepermis și fără să se asigure. În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a pietonului, care a fost preluat de un echipaj medical și transportat la spital pentru îngrijiri de specialitate. Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a transmis IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)