NEAMȚ: Bărbat căzut în râpă, în stare gravă, salvat de pompieri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/12/pompieri-1.jpg)
Duminică, 27.10.2019, un echipaj de pompieri militari din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra-Neamț, cu o autospecială de intervenție, în jurul orei 15.06, a participat la o misiune de salvare a unui bărbat căzut într-o râpă, în Bâtca Doamnei, Piatra-Neamţ.
Potrivit ISU Neamț, pompierii au scos din râpă un bărbat de 62 de ani, inconştient, pe care l-au predat ecipajului SAJ, fiind ulterior transportat la spital.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)