NEAMȚ: Tentativă de suicid azi-noapte
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/10/suicid.png)
Un echipaj al ambulanței a intervenit ieri, 27.10, în jurul orei 22.30 pentru a acorda primul ajutor unei femei care a vrut să-și încheie socotelile cu viața, în Valea Ursului, sat Chilii.
Potrivit comunicatului SAJ, pacienta, în vârstă de 38 ani, a fost preluată de un echipaj cu medic şi predată la CPU a Sp. Municipal Roman; din CPU a fost preluată de un echipaj cu medic în vederea efectuării transferului interclinic la Sp. de arşi Iaşi, cu următorul diagnostic: tentativă de suicid prin autoincendiere, arsură gr. I-II-III pe aprox. 60% din suprafaţa corporală.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)