O viață salvată datorită plt. maj. Dumitriu Ionuț de la Detașamentul de pompieri Târgu Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/10/erou-1024x511.png)
Plt. maj. Dumitriu Ionuț Cristian, de la Detașamentul de pompieri Târgu Neamț, a fost ieri, 15 octombrie, omul potrivit la locul potrivit. (click aici pentru articol)
În timp ce se deplasa spre orașul Târgu Neamț a fost martorul unui accident rutier în localitatea Grumăzești.
„Ionuț nu a stat pe gânduri, ci a extras victima din autoturismul răsturnat și a acordat măsuri de prim ajutor până la sosirea colegilor. Tot colegul nostru a fost cel care a sunat la 112 pentru a anunța incidentul.”, a transmis ISU Neamț.
Felicitări!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Bravo.merita o prima de salvare si o avansare in fata Altex