ACUM: Accident în Neamț. Victimă salvată de un pompier în timpul liber
FOTO: ISU NEAMȚ
În această după-amiază, în jurul orei 16.00, s-a produs un accident rutier cu o victimă în comuna Grumăzești. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Detașamentul Târgu Neamț cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD.
Potrivit ISU Neamț, victima, un bărbat, a fost extrasă din autoturismul răsturnat de către un subofițer de la Detașamentul Târgu Neamț, aflat în timpul liber. Este vorba despre Plt.maj. Dumitriu Ionuț Cristian. Victima a refuzat transportul la spital.
Revenim cu informații.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)