Președintele PNL Neamț, despre moțiunea de cenzură și viitorul Guvern
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/10/72321855_3360109893999037_8665278493149364224_n.jpg)
Astăzi, 10 octombrie, în Parlamentul României s-a votat moțiunea de cenzură cu 238 voturi „pentru”. Ca urmare a votului parlamentarilor, Guvernul PSD a fost demis, dar va asigura interimatul cu puteri diminuate pe durata consultărilor președintelui României cu partidele parlamentare în vederea desemnării unui nou premier.
„Moțiunea de cenzură a fost adoptată! Guvernul PSD este de astăzi istorie! Partidul Național Liberal s-a ținut de promisiune și o va face și pe viitor! Ne-am asumat să fim responsabili față de cetățeni, față de țară. De mâine începe o perioadă de reconstrucție, de modernizare! Alături de președintele României Klaus Iohannis, pentru România Normală, pentru viitor, pentru români!”, a declarat președintele PNL Neamț, deputatul Mugur Cozmanciuc.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)