Anunț privind proiectul „Modernizare pod pe DJ 157F – DN 15B – mănăstirea Sihăstria, km. 0+558, peste râul Ozana, județul Neamț“
Consiliul Județean Neamț, titular al proiectului „Modernizare pod pe DJ 157F – DN 15B – mănăstirea Sihăstria, km. 0+558, peste râul Ozana, județul Neamț“, anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenția pentru Protecția Mediului Neamț, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului: continuarea procedurii privind emiterea aprobării de dezvoltare, pentru proiectul „Modernizare pod pe DJ 157F – DN 15B – mănăstirea Sihăstria, km. 0+558, peste râul Ozana, județul Neamț“, propus a fi amplasat în extravilanul comunelor Vânători Neamț și Pipirig, județul Neamț.
Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul autorității competente pentru protecția mediului – Agenția pentru Protecția Mediului Neamț, din Piața 22 Decembrie, nr. 5, Piatra Neamț, județul Neamț, cod 610007, în zilele de luni – joi, între orele 8.00 – 16.30, și vineri, între orele 8.00 – 14.00, precum și la următoare adresă de internet: http://apmnt.anpm.ro.
Publicul interesat poate înainta comentarii/ observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)