Săptămâna Europeană a Sportului, marcată și la C.S.E.I. „Alexandru Roşca” din Piatra-Neamţ
Suntem Activi!
Săptămâna Europeană a Sportului vizează promovarea participării la activităti sportive și sensibilizarea cu privire la numeroasele beneficii ale acestor activități.
„Săptămâna Europeană a Sportului, desfășurată anul acesta în perioada 23-30 septembrie, a debutat, în cadrul Centrului nostru Școlar, cu dansuri majorete, activități de gimnastică artistică (panglică, cercuri, eșarfe) meci de fotbal, baschet și badminton coordonate de către doamna profesor Georgeta Tănasă și domnul profesor Mircea Anton. Evenimentele acestei săptămâni au reunit colaboratorii noștri care se implică mereu în acțiunile sportive organizate la nivel județean, interjudețean și național. ”, a menționat Irina Bălţătescu, directorul C.S.E.I. „Alexandru Roşca” din Piatra-Neamţ.
Mesajul principal al campaniei „BeActive!” este implicarea fiecăruia dintre noi în astfel de evenimente. Să ne bucurăm împreună de sport, de mișcare, indiferent de vârstă, de ocupație, apartenența socială sau alte criterii deoarece sportul este un limbaj universal care nu ține cont de acestea.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)