Anunț public privind emiterea a avizului Sistemului de Gospodărire a Apelor Neamț pentru obiectivul „Consolidare drum județean DJ 155F km 12+000-32+000, județul Neamț“
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/10/cladire-cjn-1-1024x576.jpg)
CONSILIUL JUDEȚEAN NEAMȚ, titular al proiectului, cu sediul în Piatra Neamț, str. Alexandru cel Bun, nr. 27, județul Neamț, anunță publicul interesat asupra depunerii la Sistemul de Gospodărire a Apelor Neamț a documentației tehnice în vederea obținerii avizului SGA pentru obiectivul „Consolidare drum județean DJ 155 F km 12+000-32+000, județul Neamț“, amplasat în județul Neamț, orașul Bicaz-extravilan, comuna Ceahlău-extravilan și intravilan sat Durău.
Publicul interesat poate înainta comentarii/observații/propuneri la SGA Neamț, din B-dul Dacia, nr. 5A, la telefon 0233/217177, Biroul Exploatare Lucrări, sau la Consiliul Județean Neamț, cu sediul în Piatra Neamț, str. Alexandru cel Bun, nr. 27, Județul Neamț, telefon 0233/212890.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Este vorba de drumul axial din Parcul National Ceahlau?