Incendiu în Neamț [FOTO]
Echipajele de pompieri au fost solicitate pentru a interveni la stingerea unui incendiu produs la o fânărie în Comuna Botești, sat Barticești.
La locul incendiului s-au deplasat două echipaje de pompieri de la detașamentul Roman precum și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) al comunei Botești.
Incendiul a fost lichidat de către pompieri. Au ars aproximativ 500 kg de fân. Nu sunt victime. Cauza probabilă: jocul copiilor cu focul, informează purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Foto: ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)