NEAMȚ: Cod galben de inundații, începând de astăzi!
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/08/Harta_-Avertizare_hidrologica-nr.-54-din-02.08.2019.png)
Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor a emis astăzi, 2 august, un cod galben de inundații valabil în județul Neamț.
COD GALBEN – În intervalul 02.08.2019 ora 21:00 – 04.08.2019 ora 12:00
Trotuş – bazin superior şi afluenţi bazin mijlociu şi inferior (judeţele Harghita, Covasna, Neamţ, Bacău şi Vrancea), Bistriţa – bazin superior şi afluenţi bazin mijlociu şi inferior (judeţele Suceava, Harghita, Neamţ şi Bacău), Moldova – bazin superior şi afluenţi bazin mijlociu şi inferior (judeţele Suceava şi Neamţ).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)