Modernizare drum județean DJ 157 H – Comuna Mărgineni
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/margineni-png.png)
Pe lista celor 44 de drumuri și poduri care vor fi modernizate sau consolidate în următorii 2 ani se regăsește si drumul județean DJ 157 H ( com. Mărgineni, satele Itrinești, Mărgineni).
Reamintim faptul că proiectul mai-sus menționat face parte dintr-un contract de investiții în infrastructura rutieră semnat de către președintele Consiliului Județean, Ionel Arsene.
Suma alocată modernizării acestui drum județean se ridică la 10,894,687.90 lei, fără TVA.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)