NEAMȚ: O femeie și-a dat foc. Transferată, în stare gravă, la București
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/amb-1024x512.png)
În data de 06.07.2019, ora 14:36, la Tupilaţi, echipajul de ambulanță a fost solicitat pentru acordarea primului-ajutor unei paciente de sex feminin, în vârstă de 60 ani.
Diagnostic: arsură termică gr. II-III pe aprox. 70% din suprafaţa corporală (autoincendiere), preluată de echipajul TIM şi predată la UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă P. Neamţ; din UPU a fost preluată de un echipaj cu medic şi transportată pe aeroportul din Bacău în vederea efectuării transferului interclinic la Bucureşti, informează SAJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)