Incendiu violent în Neamț: ISU intervine
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/fire.jpg)
Echpajele ISU au primit o nouă solicitare pentru a interveni la stingerea unui incendiu manifestat la o casă în Poiana Teiului, în satul cu același nume.
Intervin 12 pompieri de la Garda de interventie Poiana Teiului cu 2 autospeciale de stins incendii și o ambulanță SMURD. Incendiul se manifestă foarte violent și este localizat la acoperișul locuinței, fiind afectată o suprafață de aproximativ 40 mp (ISU Neamț).
Vom reveni cu informații.
UPDATE:
Incendiul a fost lichidat. Au ars: acoperișul cu structura din lemn, pe aproximativ 40 mp, 2 mc cherestea depozitată in podul casei. S-au degradat 40 mc lemn de foc. Cauza probabila: scurtcircuit electric (ISU Neamț).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)