Ghinion de la prima oră: un bărbat și-a început ziua cu un apel la 112
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/aici-e.png)
Azi-dimineață în jurul orei 06.07, echipajele medicale au fost solicitate pentru a acorda primul ajutor unui bărbat în vârstă de 40 de ani, din Roman.
Roman: pacient sex masculin, 40 ani, diagnostic: policontuzionat, traumatism şold drept, traumatism reg. organelor genitale, preluat de un echipaj cu asistent medical şi predat la CPU a Spitalului Municipal Roman, informează SAJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)