[UPDATE – O victimă a ajuns la spital] ACUM ÎN NEAMȚ: Accident rutier
Un accident rutier a avut loc acum scurt timp în Roman- Drumul Țevilor.
Din declarațiile martorilor, autoturismul roșu a efectual o manevra la stânga, moment în care a fost lovit din spate de un alt autoturism.
„În urma cercetărilor efectuate de polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Roman a reieșit că, în timp ce un bărbat de 62 de ani, din Roman, conducea un autoturism pe DN2-E85, în afara localităţii Cordun, nu ar fi păstrat o distanță corespunzătoare în mers față de un alt autoturism care se deplasa în fața sa, condus de un tânăr de 28 de ani, din Roman, cu care a intrat în coliziune. În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a tânărului, care a fost preluat și transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate. Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. Față de bărbatul din Iași, polițiștii au demarat cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)